فراخوان و ارسال داستان کودک و نوجوان

به گزارش روابط عمومی مرکز نشر هاجر، احمد شایان‌فر مدیرعامل انتشارات در گفت‌وگویی اظهار کرد: این مرکز سال‌ها در حوزه انتشار کتاب‌های گوناگون در حوزه زن و خانواده فعالیت داشته و با توجه به نیاز روزافزون کودکان و نوجوانان به کتاب و مطالعه آثار متناسب با فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی بردآن شد تا کتابهایی ارزشمند برای نسل آینده ساز ایران تولید کند.

وی افزود: مرکز نشر هاجر به جهت تولید کتاب‌هایی متناسب با کودکان و نوجوانان کارگروهی برای این قشر تشکیل داد وبا انجام پژوهش‌ها و جلسات مشاوره با متخصصان حوزه ادبیات کودک و نوجوان در مسیر تولید و انتشار آثاری برای کودکان و نوجوانان قدم بر می‌دارد.

شایان‌فر گفت: به جهت ایجاد فرصت برای نویسندگانی که کمتر زمان بروز استعدادشان ایجاد شده است و برای یاری گرفتن از کسانی که ممکن است در مسیر جستجوها از نظر مغفول مانده باشند، فراخوانی متناسب با نیازهای مرکز طراحی شده است.

مدیرعامل انتشارات بیان کرد: این مرکز با فراخوان ارسال داستان کودک و نوجوان از همه نویسندگان دغدغه‌مند و خلاق دعوت می‌کند که داستان‌های کودک و نوجوان را در سه محور، یک: خانواده با موضوعاتی نظیر خانواده و حل مسئله، سبک زندگی خانواده مسلمان ، مهارتهای اخلاقی در خانواده (احترام، مسئولیت پذیری و فداکاری،…) دو: محور حجاب و عفاف با موضوعاتی نظیر حیا و حجاب برای دختران و پسران، فلسفه حجاب، حجاب و فعالیت اجتماعی، حجاب و عزت نفس، حیا و حجاب و جامعه سازی، جلوه حیا و حجاب در زندگی ائمه معصومین (سلام الله علیهم) و بزرگان، سه: محور دخترانگی با موضوعاتی نظیر دختران و سن تکلیف، دختران و تکنولوژی، دختران و مسئولیت اجتماعی و موضوعات دیگر به مرکز نشر هاجر ارسال نمایند.

وی بیان کرد: مخاطب گروه سنی 5 تا 12 سال است و محدودیتی برای تعداد آثار وجود ندارد و موضوعات مطرح شده اولویت دارد اما از آثار دیگر با موضوعات دینی استقبال می شود، آثار ارسالی چاپ نشده باشد.

شایان فر افزود: با صاحبان آثار جهت انتشار، قرارداد منعقد خواهد شد و برای صاحبان آثار قابل تقدیر کارگاه رایگان آموزش داستان نویسی کودک و نوجوان برگزار می شود.

مدیرعامل انتشارات در پایان خاطرنشان کرد: نویسندگان محترم می توانند آثار خود را در سایت مرکز نشر هاجر، قسمت همکاری با نشر (نشریار) به نشانی https://hajarpub.ir یا از طریق Qr code پوستر تا 15 مردادماه 1403

منبع:مرکز نشر هاجر


مطالب بیشتری را در سایت سمر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید