پنجمین فراخوان جشنواره ملی «داستان آب» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، فراخوان و آیین‌نامه‌ پنجمین دوره جشنواره ملی «داستان آب» منتشر شد.

مهندس محمد شفائی با اعلام این خبر افزود: این جشنواره ادبی با گسترش دایره مخاطبان خود به فارسی زبانان جهان به همت روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان و با همکاری روابط عمومی وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب ایران در پنجمین دوره خود با انتشار فراخوان آغاز به فعالیت کرد.

وی افزود: بخش‌های فراخوان داستان کوتاه با محوریت آب (بزرگسالان برای بزرگسالان)، داستان کوتاه کودک و نوجوان با محوریت آب (بزرگسالان برای کودکان و نوجوانان)، داستان کوتاهِ نویسندگان کودک و نوجوان با محوریت آب (نویسندگان از هشت تا 17 سال) و ناداستان با محوریت آب (زندگی‌نگاره، خاطره، جُستار، سفرنامه و …) (بزرگسالان برای بزرگسالان) است.

 شفائی درباره محور های محتوایی فراخوان توضیح داد: در کلیه‌ی آثار، «آب» باید نقشی محوری داشته باشد. مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان خاطر نشان کرد: وضعیت منابع‌آب، نقش آب در زندگی و اقلیم مردمان، ادوار، وقایع و اماکن تاریخی، رویدادهای فرهنگی هنری، ورزشی، نمادهای شهری و اماکن منحصر به فرد و سبک زیستِ مرتبط با آب، وابستگی قومیت‌ها به یکدیگر با محوریت آب، عواقب تفرقه افکنی‌ قومی و منطقه‌ای، عواقب اضافه برداشت‌ها و تعرض به حقوق همگانی از محورهای محتوایی جشنواره است.

وی افزود: جوایز پنجمین دوره جشنواره ادبی آب شامل «100 میلیون تومان جایزه نقدی» است.

شفائی تصریح کرد: هر شرکت‌کننده می‌تواند بدون محدودیت، هر تعداد داستان، روایت و جُستار که دربرگیرنده‌ی مضامین و اهداف محتوائی جشنواره باشد ارسال نماید.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان تأکید کرد: این جشنواره محدودیتی برای داستان ها،‌ روایت ها و جُستارهایی که پیش از این کسب رتبه کرده باشند، ندارد. تنها محدودیتِ این جشنواره ممنوعیتِ ارسال آثاری است که در کتابی چاپ شده باشند و یا به هر نحوی مشمولِ حقوق ناشر باشند.

وی مهلت ارسال آثار را تا پایان شهریور سالجاری برشمرد و افزود: اختتامیه جشنواره آذرماه 1403 برگزار خواهد شد.

شفائی خاطر نشان کرد: در متن فراخوان تأکیده شده است اطلاعات نویسنده در ابتدای فایل وُرد هر اثر، درج شود که شامل نام و نام‌خانوادگی و کدملی صاحب اثر، نام پدر، نشانی محل سکونت. استان، شهر، روستا، شماره‌ی تماس ثابت با کد شهرستان، شماره‌ی تماس همراه است.

وی تأکید کرد: ارسال اثر به معنای اجازه‌ نویسنده به دبیرخانه برای چاپ آثار برگزیده در کتاب جشنواره است.

نشانی «دبیرخانه جشنواره ملی داستان آب» اصفهان، خیابان مشتاق سوم، بعد از پل شهرستان، مقابل ساختمان استانداری، امور منابع آب اصفهان، گنجینه آب، کدپستی 8158183317 است.

علاقمندان برای ثبت‌نام، ارسال آثار، اطلاع از اخبار، برخورداری از برنامه‌ها و تولیدات دبیرخانه می توانند با شماره 09910940393 در تماس باشند و یا به درگاههای مجازی جشنواره با نشانی  https://t.me/AB_Awards   در شبکه های اجتماعی مراجعه نمایند.


مطالب بیشتری را در سایت سمر بخوانید:

وضعیت رمان و داستان کوتاه از نظر شهریار مندنی پور+زندگینامه

فراخوان داستان کودک و نوجوان انتشارات هاجر منتشر شد

نویسنده مطرح کانادایی درگذشت «آلیس مونرو» + علت فوت

دیدگاهتان را بنویسید