• دسته‌بندی پست:اخبار انجمن سمر
 • دیدگاه‌های پست:2 دیدگاه
 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه

رونمایی کتاب "مترسک مهربون" کیانا موسوی

مراسم رونمایی از کتاب مترسک مهربون نوشته کیانا موسوی ، 7 اردیبهشت در کانون فرهنگیان دانشگاه برگزار شد.

مترسک مهربون؛ نخستین قصه ی کودکانه ی  به چاپ رسیده از  نویسنده ۸ ساله ی خوش قلم خانم  کیانا موسوی. کودک انسانیست زلال که بدون استثنا تمام کودکان دنیا این ویژگی مشترک را دارند . کودک ایرانی و افریقایی و امریکایی فرقی ندارد.  بدون استثنا تمام آنها شبیه هم هستند. قصه های موجود در بازار متاسفانه برای کودک است. دایم بکن نکن بشین نشین و نصیحت و آموزش کودک باید کودکی کند. قصه باید از کودک باشد نه برای کودک‌.
قصه مترسک مهربون میتوان گفت دلیل اصلی جذب مخاطبش همین زلالی و خلوص خود نویسنده ست. مهربانی فضای قالب داستان است. سرگرمی بدون مرز و شرط. قلمی ساده و دلنشین و روان  و حتی قابل ترجمه به تمام زبان ها ی زنده دنیا. به دور از خط کشی های بزرگانه، مترسکی که هدف از ساختش در تمام دنیا دور کردن حیوانات و پرندگان از دل مزرعه هست، نویسنده هنجار شکنی کرده و با بزرگنمایی و شادی آفرینی، رفاقتی شیرین را رقم زده است. آنقدر شخصیت مترسک محبوب است که جایگاه امنی برای خواب کلاغهاشده. جان بخشی به اشیا باخیال بافی عجین شده و محور داستان را به دست می گیرد. ننه زمستونی که برف را روی مزرعه می پاشد و خبر زمستان را می دهد ، مترسکی که حرف می زند.
بادی که لقب سیبیلو گرفته، همه از دل رویای کودکانه بر می آید. با به خواب رفتن گلها و گیاهان و رفتن حیوانات به جاهای گرم، مترسک تنها میشود و صدای گنجشکی از روی درخت توجهش راجلب می کند. بچه گنجشکی که مادر و پدرش را گم کرده و مترسک برای دلگرمی و خنداندن جوجه گنجشک از او می پرسد اوپدر و مادرش را گم کرده یا او آنها را. جوجه گنجشک که در ابتدا حس ترس به مترسک دارد با شوخی و صمیمیت مترسک که می گوید من بترسک که نیستم مترسکم، دلگرم میشود. همان مصداق دنیای آدم بزرگها. بخند نخند. بترس نترس. بخو ر نخور. و مترسک اورا دعوت می کند زیر کلاهش بنشیند تا گرم شود .
کتاب مترسک مهربون با تصویر سازی های به جا و مرتبط به داستان و رنگهای زنده و شفاف بخشی دیگر از جذابیت قصه شده و هر کودکی را جذب و کنجکاو می کند تا سر از ماجرای مترسک در آورد.


 
 

این پست دارای 2 دیدگاه است

 1. موسوي

  سلام، ضمن تشكر، رونمايي از كتاب ابتداي خيابان گيسو را به زحمت كش ترين عضو انجمن سمر، سركارخانم رضوي تبريك مي گم

 2. Richardidoff

  سلام ، این پیغام از طرف سایت کُشِن براتون ارسال شده و قصد داریم یک ابزار حرفه ای برای توصیف محصولاتتون در شبکه های اجتماعی و وبسایت ها معرفی کنیم.
  کُشِن یه انیمیشن 60 ثانیه ای که خدمت یا کالای شما رو برای مشتری توصیف میکنه ، ویژگی ها و مزیتش رو نام میبره ، نحوه ی استفاده رو توضیح میده و ازش دعوت میکنه تا مشتری برند شما بشه.
  قیمت هر کُشِن بین 100 الی 400 هزار تومانه که البته میتونی در چهارشنبه بازار کشن 50% تخفیف هم بگیری.
  تیم حرفه ای کُشِن از طراحی سناریو انیمیشن تا گویندگی و طراحی گرافیکی رو به عهده داره.
  برای دیدن ویدئو معرفی کُشِن و نمونه کارهامون به لینک زیر در اینستاگرام مراجعه کن :
  https://www.instagram.com/instamotion.ir
  و یا از روشهای زیر با ما در ارتباط باش.
  http://www.cotion.ir
  09100909938 (تلگرام و واتساپ)
  02188891145

دیدگاهتان را بنویسید