فراخوان هشتمین جشنواره طنز و رسانه طنز پهلو منتشر شد

فراخوان ارسال اثر به هشتمین جشنواره طنز و رسانه «طنز پهلو» یادمان کیومرث صابری فومنی (گل آقا) منتشر شد

به گزارش سمر به نقل از روابط عمومی معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنا بر اعلام دبیرخانه هشتمین جشنواره طنز پهلو، فراخوان هشتمین جشنواره طنز و رسانه (طنزپهلو) یادمان کیومرث صابری فومنی (گل‌آقا) منتشر شده است،  این جشنواره با همکاری معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار می‌شود.

در این فراخوان از تمامی روزنامه‌نگاران، نویسندگان‌، شاعران، طنزپردازان و هنرمندان دعوت شده است تا در بخش‌های داستان کوتاه طنز، کاریکاتور و کارتون، شعر طنز، طنز چندرسانه‌ای(محتوای شبکه‌های اجتماعی) و نثر طنز (طنز مطبوعاتی) آثار خود را به این دبیرخانه ارسال کنند.

بنابر این گزارش، به دلیل اهمیت روزافزون شبکه‌های اجتماعی، بخش طنزچندرسانه‌ای برای دومین بار به جشنواره اضافه شده تا نگاه رسمی‌تری به این بخش از تولیدات چندرسانه‌ای بشود که توسط کاربران این شبکه‌ها تولید می‌شود.

موضوعات جشنواره  شامل انتخابات، یک بام و دو هوای حمایت غرب از مردم غزه، بسته شدن پنجره جمعیتی در آینده نزدیک و پیر شدن ایران توهمات اپوزوسیون جمهوری اسلامی ایران، ورزش به ویژه فوتبال، گرانی خودرو، مصائب اینترنت، گرانی خانه و کرایه خانه، آفت‌های فضای مجازی (اعتیاد به گوشی، فودبلاگرها، بلاگرهای بی‌سواد، فیک‌نیوزها و…)، جهان‌گردی ایرانی‌ها و ایران گردی جهانیان،صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی، بروکراسی اداری و آزاد است.

در این فراخوان آمده است، هر اثری که در رسانه‌های رسمی، شبکه‌های مجازی و رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، می‌تواند در جشنواره شرکت کند، همچنین آثار ارسالی نباید قبلا برنده جایزه ملی شده باشند.

دبیرخانه هشتمین جشنواره طنز پهلو تاکید کرد آیین پایانی این جشنواره در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در استان گیلان، شهر فومن (زادگاه گل‌آقا) برگزار خواهد شد و علاقمندان ‌می‌توانند آثار خود را  تا ۳۱ فروردین ماه سال آتی  به نشانی www.pressfestival.ir/tanz ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار 31 فرودین ماه سال 1403


مطالب بیشتری را در سایت سمر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید